Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

Markalar

  • svg
    0 212 547 38 47
Basında Biz!

Türkiye’nin ilk e-ticaret işveren sendikası kuruldu. -Shiftdelete

Son yıllarda e-ticarete olan ilgi, koronavirüs salgınının ortaya çıkması sonrasında tavan yaptı. Ülkemizde e-ticaret faaliyeti gösteren şirketlerin sayısı 256 bin 861’e ulaşırken, toplam hacim bir yılda yüzde 66 büyüdü. Her gün yüz binlerce siparişin verildiği ve teslim edildiği bu sektörde çalışan insanların sayısının artması, yeni yasal düzenlemelere ve köprü görevini üstlenen aracılara olan ihtiyacı doğurdu.

Bu kapsamda ülkemizde bir ilke imza atıldı.E-ticaret alanında faaliyet gösteren firmaları desteklemeyi ve karlılığı yüksek işletme sayısını artırmayı hedefleyen E-Ticaret İşveren Sendikası (E-TİS), anayasanın 51. maddesine istinaden kurulan ve e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketleri temsil eden ilk sendika oldu.

E-Ticaret İşveren Sendikası (E-TİS) faaliyete başladı

İlk genel kurulunu gerçekleştiren ve resmi olarak faaliyete başlayan sendikanın Genel Başkanı Erdem Yanık yaptığı konuşmada “Anayasa’mızın 51. maddesine istinaden kurulan ve e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerimizi temsil eden ilk sendika olarak, yenilikçi uygulamalar geliştirmeyi, teknolojiyi en üst seviyede kullanarak ulusal ve uluslararası alanlarda kârlılığı yüksek verimli işletmelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin e-ticaret konusunda büyük yol kat ettiğini ve firmaları daha ileriye taşımak için planlar yaptıklarını dile getiren E-Ticaret İşveren Sendikası Denetim Kurulu Başkanı Mesut Şenel ise şu ifadeleri kullandı;

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de e-ticaret faaliyetinde bulunan 256 bin 861 işletme bulunuyor. 2020’de e-ticaret hacmi 2019’a göre yüzde 66 artarak 136 milyar liradan 226,2 milyar liraya yükseldi.

E-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin katma değerli hizmetlerle yurt dışına açılmalarına destek olacağız.

 

 

Kaynak :https://shiftdelete.net/?p=486552&preview=1&_ppp=b70a462394

Resim
X