Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Basında Biz!

Türkiye’nin ilk e-ticaret işveren sendikası kuruldu -Mynet

Türkiye’nin ilk e-ticaret işveren sendikası kuruldu. E-Ticaret
İşveren Sendikası (E-TİS), e-ticaret alanında faaliyet gösteren  firmaları destekleyerek geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemelerine  katkı sağlayacak. E-TİS, ulusal ve uluslararası alanlarda kârlılığı  yüksek işletme sayısını artırmayı hedefliyor.
    E-TİS, e-ticaret firmalarının yasal temsilci olarak faaliyetlerine  başladı
    Genel kurulda konuşan E-Ticaret İşveren Sendikası Genel Başkanı
Erdem Yanık, “Anayasa’mızın 51. maddesine istinaden kurulan ve  e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerimizi temsil eden ilk  sendika olarak, yenilikçi uygulamalar geliştirmeyi, teknolojiyi en üst  seviyede kullanarak ulusal ve uluslararası alanlarda kârlılığı yüksek  verimli işletmelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.
E-Ticaret İşveren Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Azat Gökçe ise  faaliyet raporunda yapılmış ve yapılacak olan eğitim, anlaşmalı  kurumlar protokolü, kurum ziyaretleri ve üyelere özel faaliyetler  hakkında bilgiler verdi. E-ticaret İşveren Sendikası, gerçekleştirilen  ilk olağan genel kurulunda alınan kararla Tüm İşverenler Sendikaları
Konfederasyonu’na (TİSKO) katıldı.

    E-ticaret hacmi 226 milyar liraya ulaştı

    Türkiye’de e-ticaretin geldiği noktayı etik ve ticari değerleri  gözeterek daha da ileriye taşımayı planladıklarını vurgulayan
E-Ticaret İşveren Sendikası Denetim Kurulu Başkanı Mesut Şenel ise  “Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de e-ticaret  faaliyetinde bulunan 256 bin 861 işletme bulunuyor. 2020’de e-ticaret  hacmi 2019’a göre yüzde 66 artarak 136 milyar liradan 226,2 milyar  liraya yükseldi. E-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin  katma değerli hizmetlerle yurt dışına açılmalarına destek olacağız.”  açıklamasında bulundu.
 

Kaynak :http://finans.mynet.com/borsa/haberdetay/607933f0c9e77c0001575d35

Resim

Markalar

  • svg
    0 212 547 38 47
X